Hediyelik Esya
FİYAT
Daha Fazlası İçin Tıklayınız

 

Birçok Aromalı Tütsü Çeşitler

Bulunduğumuz ortamın negatif enerjisinden kurtulmak ve ortama güzel kokular yayılmasını istiyorsanız siz de sitemiz üzerinde yer alan tütsülerden alabilir, bulunduğunuz ortamın daha hoş kokmasını sağlayabilirsiniz. Birçok aromaya sahip olan ucuz tütsü çeşitlerimize sahip olabilirsiniz.

Dini törenlerde ortamın çok güzel kokmasını sağlamak için ilaç ve büyü yapmak maksadıyla yakılan kokulu maddelerdir. Eski zamanlarda daha çok sara ve sinir hastalıklarının tedavisi için kullanılan tütsü, daha ziyade okunup üflenen hayvan kemiklerinin yakılması ile gerçekleşirdi. Kurutulmuş otlar, ağaç kabukları, gibi bitki kalıntıları da tütsüyü üretmek için kullanılır.

Evlerimizi ve bulunduğunuz ortamı hatta caddeleri saran bu birbirinden eşsiz güzel kokular hayatımıza ayrı bir renk katmaktadır. Bu deneyimi doya doya koklamak ve sahip olmak oldukça kolay.

Tütsünün özellikleri hakkında bilgiler

Nazardan korunmak için kullanılan ürüne denir tütsü. Aynı zamanda güzel bir koku sağlamak veya büyü yapmak için de tütsü kullanılır.

Bunun için de en çok ödağacı, günlük ve üzerlik yakılarak, üzerlik, daha çok nazara karşı kullanılır. Tütsüler dini ayinlerde etrafın güzel kokması, sihir ve bir hastalığı iyileştirmek veya bertaraf etmek için yakılan koku çubuklarıdır. Eski zamanlarda ruhsal bozukluklar ve kimi zamanda kişiye kendini kaybettiren sinir hastalıklarının engellenmesi içinde kullanılmaktadır.

Bu tedavi çubukları, hayvan kemikleri ve yılan derisinin yakılması vasıtası ile gerçekleşir. Ev, ofis ve caddelerde kullanabileceğiniz eşsiz kokuya sahip bu tütsüler hayatınızın rahat ve problemsiz geçmesini sağlayacaktır. Tütsünün faydaları oldukça fazladır ve insanı dinginleştirmektedir.

Huzur verici, iç açıcı, yakınlarınızla huzurlu olmanızı sağlayacak, eşleri birbirine daha da yakınlaştıracak olan bu çubuklar hayatınıza anlam katacaktır. Şifa bulmak maksadıyla da kullanılabilen bu tütsüler, ağrıların yavaş yavaş azalmasına, acı çeken kişilerin bu acıyı hissetmemesine ve tüm enfeksiyon hastalıklarında şifa vermek konusunda sizlere yardımcı olur.

Biyoenerji ve meditasyonda da tütsü vazgeçilmez bir unsurdur. Tütsünün insan aurasını temizlediği sanılır ve çakra açma yöntelerinde tütsülerden faydalanılırdı. Fakat burada söz edeceğimiz asıl nokta havas ilminde tütsünün yeri ve önemidir. Yapılan birçok uygulamada Anuhbuti kokusunun insanların yaşamında mühim bir yer tuttuğundan bahsetmiştik. Havas ilminde tütsünün yeri büyüktür. Havas alimleri tütsünün nerede, ne zaman ve nasıl kullanılacağının kıymetini bilen nadir kişilerdendir. Net olarak diyebiliriz ki, her çalışmanın tütsüsü mutlaka vardır ve uygulaması da aynı değildir.

Tütsünün tarihçesi ve önemi

Tütsü;Birçok farklı amaçlarla dumanından faydalanılmak suretiyle bir maddenin yakılmasına tütsü, herhangi bir şeyi bu çıkan dumana tutmaya da tütsülemek denir. Tütsü, var olan havayı yenilemek, hastayı tedavi etmek ve böcekleri yok etmek için kullanılır.

Eski zamanlardan beri ilkel topluluklarda tütsü bilinir ve kullanılırdı. Eski dönemlerde yaşayan insanlar, tütsüde mukaddes bir yönün var olduğuna inanırlardı. Kötü ruhları ortamdan uzaklaştırmak, hastaları iyileştirmek için ateşte birçok farklı bitkileri, hayvansal atıkları yakarak dumanından yararlanılırdı.

Tütsülemek ilkel bir inanışın ürünü olduğu için eskiden beri bizde de bazı fırsatçılar nefesle muska ile topluca yaktıkları otların, birçok maddelerin dumanlarını üstlerinde dolaştırarak veya o duman vasıtasıyla saf insanları güya tedavi ederlerdi.

Bu tür fırsatçı inanlar dışında, tütsünün birçok biçimleri sağlık bakımından değerli olduğu için günümüzde de yapılır. Belirtmekte fayda var, aşırı öksürükler, grip, solunum darlığı gibi hastalıklarda yakılan tütsüler son derece faydalıdır. Öksürükte, gripte kuru nane yaprağı yakılarak şifalı dumanı ciğerlere çekilir. Nefes darlığında ise boru çiçeğinin dumanını içe çekmek son derece yararlıdır. Boğmaca rahatsızlığında ise kömür dumanı faydalı bir etki yapar.

Eskilerde evlerde odaların kötü kokusundan kurtulmak için ödağacı, portakal kabuğu ile elma kabuğu soba üzerinde yakılarak odaya hoş kokular yayarlardı. Günümüzde de bu tütsülerin yerini tulumba ile püskürtülen farklı ilâçlar almıştır.

Evlerde bulunan zararlı böceklerle mücadelede de tütsünün önemi büyüktür. Öksürtücü, kötü koku çıkaran kükürt böceklerini de uzaklaştır. Ancak, nemli odalarda yakılırsa kumaşları ve mobilyaları bozabilir. Kükürtlü ilâçları yanarken etrafa sıçradığı için, içine kum konulan kaplarda yakmak makbuldür. Aynı zamanda kükürtü yakıp tütsü yapmayı sağlayan özel kaplar da mevcuttur. Bu tütsülerin birçok farklı çeşidi bulunmaktadır. Hepsinin içeriğinde mutlaka kükürt bulunur.

Tütsü kullanırken bilinmesi gerekenler

İlk olarak is çubuğu kullanmakta fayda var.Öngörülemeyen adına karşın, is çubukları insanlar tarafından en kibar tütsü tipi olarak bilinir. En çok bilinen is çubukları beyaz ada çayının demet şeklinde bağlanması vasıtasıyla elde edilir. Aynı zamanda ardıç, sedir ve diğer bazı bitkiler de kullanılabilir.

  • İs çubukları, yerli Amerikalıların temizlikleri ile bağlantılıdır ve daha huzurlu hissetmenizi ya da ekstradan pozitif bir enerji almanızı sağlayabilirler.

  • İs çubuğunu bağlanmamış olan yerinden yakın ve en başından sonuna kadar yanmasına müsaade edin. Herhangi bir kıvılcım sıçramasını engellemek için is çubuğunu bir tabağa doğru tutun ve yavaş yavaş yanmasına müsaade edin. Çubuğu, tutuşmayı engelleyecek seramik bir kap veya kül tablası gibi bir şeyin içerisine koyun. Yanmakta olan is çubuğunun çevresinde geniş bir alan olmasına dikkat edin

Mutlak surette tütsü çubukları ve tütsü yakıcılarını kullanmalısınız. Tütsü çubukları, tütsüler grubundaki en bilinmiş olan çubuktur ve kullanımı da gayet kolaydır. Tütsü çubuğu kullanmayı isterseniz yüksek kaliteli, insan sağlığını olumsuz etkileyecek malzemeler kullanmayan ve yüksek kalitedeki tütsüleri satan bizden temin edebilirsiniz. Yalnızca güvenli malzemeler kullanmaktayız. Siz de bir tütsü alarak, tütsünün güvenli bir şekilde yanıp basit bir biçimde kül bırakarak yok olduğundan emin olun. Tütsü çubuğu yakıcıları figürlere göre değişiklik göstermektedir, ancak daha çok külü yakalayan, yukarıya doğru meyilli ve bir çıkış deliği olan ve deliğe tütsünüzü ekleyebileceğiniz şekildedir.

Tütsü çubuğunu bir kibrit veya çakmak yardımıyla yakın. Akabindeçubuğun biraz yanmasına müsaade edin ve daha sonra dışa doğru olacak şekilde üfleyin. Ufak, katımsı bir kor kalabilir. Çubuğun muhteşem kokusu, çubuğun en sonundan itibaren etrafa dağılmaya başlayacaktır. Eğer akış durursa ya da sürekli yanmazsa, tütsüyü bidaha yakın ve üflemeden evvel yanması için az daha zaman verin.

Düşük kaliteli tütsü çubuklarına dikkat edin.Tütsü çubuklarının birçok çeşidi bulunmakta ve yapımında kullanılan iki farklı yol vardır. Daldırma çubuklar denilen yanıcı kaplama malzemesi olan oldukça ince olan ağaçlardan elde edilir. El yuvarlama çubukları ise biraz daha farklı bir metotla yapılırlar, fakat sonuç olarak elde edilen ürün oldukça benzerdir. Paketleme işlemi sırasında bulunan bütün malzemelerin zararlı yapıştırıcı ya da düşük kaliteli ağaç barındırabilmesinden ötürü şart değildir. Yapılmış olan tütsü çubuklarının üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesi hakkındaki çekinceler göstermektedir ki bu tür tütsü çubukları insanlara güven vermemektedir. Tütsü çubuklarında kullanılan içeriklerin etiketlenmesi mecburi olmadığından ötürü hangi tütsülerin kullanımının güvenli olduğuna karar vermek son derece zordur. Bir tütsünün güvenli olduğunu kesin olarak kabul edemeyeceğiniz için yalnızca bu işi ciddiyetle yapan yerlere bakmanız gerekmektedir. Sizlere sunmuş olduğumuz tütsüler kaliteli olmasının yanı sıra son derece de güvenilir ürünlerdir. Bu yüzden bizden tütsü satın almak istiyorsanız gönül rahatlığıyla istediğiniz tütsü çeşidinde karar kılabilirsiniz.

https://www.arkadastobacco.com/
ARKADAŞ TOBACCO

Merkez: Rasim paşa Mah. Karakolhane Cad. Nahcivan Pasaji No 18/7
Yeldegirmeni /Kadikoy / İsTanbul
Müşteri Hizmetleri: +0530 976 34 21
info@arkadastobacco.com

Copyright © 2016 , Arkadas Tobacco
Web Tasarım Teknobay