Hediyelik Esya
FİYAT
Daha Fazlası İçin Tıklayınız

 

Özel Günlerin Vazgeçilmezi Olan Kar Küreleri

 

Tanışma yıl dönümü, sevgililer günü, evlilik yıl dönümü gibi birçok özel günlerin değişmez ve etkileyici hediyelerinden olan kar küreleri, sizlere sunduğumuz uygun fiyatlar sayesinde bu özel günlerde “ne tür bir hediye almalıyım” derdinden kurtarmaktayız. Çiftlerin mutlaka hayatları boyunca hediye olarak aldıklarını ürünlerin başında gelen bu kar küreleri sayesinde siz de sevdiğinize karşı anlam ifade eden bu birbirinden farklı, özel ve güzel kar kürelerinden alabilir; sevdiğinizi mutlu edebilirsiniz.

Sizlere sunduğumuz bu kar küreleri, en kaliteli cam ve sert polyesterden üretilmiştir. Son derece şık ve anlam ifade eden bu ürün ile siz de değer verdiğiniz kişiye birinci sınıf kaliteye ve özelliğe sahip bu eşsiz kar kürelerinden alabilirsiniz.

Siz de seçeceğiniz hediye ile hem kişide hissettireceği duygulara hem de duygunun yanı sıra güzel bir eşya olarak ne kadar şık duracağına önemsiyorsanız, hemen hemen tüm insanların büyük bir beğeniyle elde etmek istediği birbirinden güzel kar küresi ürünlerimi bir an evvel görmelisiniz. Her yıl yılbaşında, aynı hediyeleri almaktan bıktıysanız ve karşınızdaki kişiyi şaşırtmak istiyorsanız kar küresi satın almak için doğru adrestesiniz. Yapmanız gereken size uygun olan kar küresini seçip siparişi vermeniz.

Kar Küresinin Anlamı

İnsanlar tarafından kar ve kış hep sevilmiştir. İçerisinde kar olması nedeniyle kış mevsimi ve karlı günler aklımıza ilk gelenler arasındadır. Kar küresinin içinde bazen bir şehir, bazen çok beğendiğimiz bir karakter ya da romantik insan figürleri karşımıza çıkmaktadır. Kar küresinin anlamısaymakla bitmez. Her kar küresinde farklı anlamlar barındıran figürler olmaktadır. Kar kürelerini salladığımız zaman kar yağmış hissiyatı oluşuyor ve insanı rahatlatan gayet hoş bir görüntü karşımıza çıkıyor. Kar küresi büyüleyici bir objedir ve izlemesi oldukça keyif verici olmakla birlikte, birçok kişi için bir anlamı taşımaktadır. Kar küreleri müzikli ya da müziksiz olabilmektedir ve kar küresi bu şekilde müzik kutusu olarak da kullanılmaktadır. Ayrıca birçok modelde ışıklarda kullanılarak büyüleyici bir görsel bizleri beklemektedir.

Eğer kar küresi size hediye olarak geldiyse, manevi değeri paha biçilemez bir özel hediyeye sahipsiniz demektir. Her baktığınızda bir kişi, yer veya bir anı gözünüzde canlanabilir. Bir kar küresine bakarak düş gücünüzle uzunca bir süre hayal kurabilirsiniz. Pek çok kişilerde kar küresi koleksiyonu da bulunmaktadır. Ancak bu kürelerin sık sık temizlenmesi gerekmektedir. Eğer bir hediye almak istiyorsanız tercihiniz kar küresi olabilir. Genç, yaşlı fark etmeksizin her yaş grubuna hitap eden bu kar küreleri alınabilir. Kar kürelerinin tek bir anlamı bulunmaz, pek çok anlamı bulunur ve size bunu veren kişiye göre de birçok değişik anlamlar ifade edebilir.

İlk kar küresi ne zaman ortaya çıkmıştır

Kar küresinin ilk ortaya çıkış zamanı net olarak bilinmemektedir ancak Fransa'da 19. yüzyılın başlarında gayet popüler olmaya başlamıştır. Birkaç sene sonra kâğıt tutucu biçiminde kullanılmaya başlanmıştır. 1878 yılında yapılan Paris Fuarı'nda da kendini gösteren kar küresi 1879 yılından itibaren Avrupa'daki birçok şirket tarafından üretilmeye başlanmıştır.

1889'da yeni yapılan Eiffel Kulesi'nin de yer aldığı kar küresi modeli Uluslararası Paris Fuarı hatırasına üretilmiştir. Yapılan kar küresi, Fransız Devrimi'nin yüzüncü senesine bahşedilmiştir. İngiltere'de Victoria Devri'nda meşhur hale gelen kar küresi, 1920'li yılların başında Amerika Birleşik Devleti’nde çok büyük bir ilgi ve alaka görmeye başlamıştır. Kar küresi, ABD'de bir tür koleksiyon ürünü olmuştur. O zamanda yapılan kar kürelerinin neredeyse tamamı Amerika ile Almanya'da fabrikaları olan Atlas Crystal Works tarafından yapılmıştır. 

Tıbbi ürünler de üreten Avusturyalı Erwin Perzy 19. yüzyılın sonlarına doğru Schneekugel denilen kar küresini bulan ve kar küresinin patentini alan ilk kişi olarak tanınır. Perzy'nin kar küresini yapmasındaki temel amacı tıbbi operasyonlarda bir nevi ışık görevine sahip olmasaydı. Yansıtma maksadıyla birçok maddeler ile ortaya çıkan tanecikleri ile Schusterkugel adlı mumun ortaya çıkardığı gücü yoğunlaştırmayı her denediğinde çıkan bu etki Ervin’e kar yağışını hatırlattı. Perzy'nin bu vasıtayla kar küresi düşüncesini bulduğu söylenir. Perzy'nin yapmış olduğu ilk kar küresinde, Mariazell Bazilikası bulunuyordu. Üretmiş olduğu bu kar kürelerine aşırı istek olunca, Perzy, kardeşi ile Viyana'da bir işletme açtı. Perzy ailesi geçmişten günümüze ulaşan nadir firmalardan.

Amerika’da kar küresi ile alakalı ilk patent 1927 senesinde Pensilvanyalı Joseph Garaja of Pittsburgh'a aittir. 1940 senesinde ülkenin tamamında kar küresi, reklamcılık maksadıyla kullanılmıştır.

Avrupa'da ise 1940 ve 1950'li senelerde dini figürlü kar küreleri, Katolik mezhebine mensubu olan çocuklara hediye olarak verilmekteydi. Kar küresi birçok filmlerde de ortaya çıkıp duyulmaya başlanmıştır. 1941 ABD yapımı sinema olan Yurttaş Kane'in ilk bölümü de kar küresi sahnesiyle başlar.

Önceleri sadece camdan üretilen kar küreleri, 1950'li senelerde yalnızca plastikten üretilmeye başlandı. Çağımızda birçok farklı biçimde kar küreleri bulunmaktadır.

Kar küresi nasıl üretilir? Kar küresinin içinde neler var?

Kar küresi, kurşun cam, seramik figür veya koyu renk seramik tabandan üretimi gerçekleşir. Kar kürenin içerisi su ile doldurulduktan sonra kapatılır ve mühürlenir. Kürenin içinde yer alan kar tanecikleri ilk başta porselen, kemir parçacıkları veya talaştan yapılıyordu. Kar küresi oldukça karmaşık bir sisteme sahip olmakla beraber, kürenin sahip olduğu cam inceltilmiş ve içindeki küçük figürler daha da hafif bir şekle getirilmiştir. Kar tanecikleri önceleri altın folyo veya suda özelliğini kaybetmeyen sabundan üretilmiştir. Ancak sağlık ve güvenlik nedeniyle çağımızda kar küreleri plastik malzemeden üretilir. İçerisinde yer alan sıvı, su ile antifriz karışımı ağır olmayan bir yağ çeşidi gliserindir. Gliserin, kar taneciklerinin küre içerisinde gerçekleşen hareketini yavaşlatan bir güce sahiptir. Kar küresinin yere düşüp kırılması halinde içerisinde yer alan sıvı, birçok canlı için tehlikeli olabilir. Bu yüzden kar kürelerini kolaylıkla kırılabilecek alanlardan uzak tutun. 

Led mum nedir

Led mumlar, içerisindeki led ışıklar vasıtasıyla etrafı aydınlatan gece lambası niyetine kullanılan birçok renk çeşidiyle ürettiğimiz özel mumlardır. Kim hoş bir ışık altında sevdikleriyle beraber sohbet etmek istemez ki? Etrafı aydınlatan ve birbirinden farklı renk seçenekleriyle sizlere bu hoş ortamı hazırlıyoruz. Aynı zamanda eşinize, dostunuza özellikle yılbaşı hediyesi almakta zorlanıyorsanız kar küreleriyle birlikte bu özel ledli mumlar tam size göre. Uygun fiyatı ve muhteşem görünüşüyle insanları kendine aşık eden bu mumlar ile siz de sohbetlerinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

Led mumları hakkında genel bilgiler

1800-1900 yılları arasında Fransız asıllı olan Michel Chevreul adlı kimyacı, yağda bulunan gliserinden yağ asidini ayırmak suretiyle çok daha kaliteli mumlar da kullanılan stearik asidi keşfetmiştir. Bunun sonucunda mum için gerekli olan malzemeler ile yeni yöntemler keşfedilmiştir. Stearik asidin yanında iki ayrı malzeme daha bulunmuştur. Bunlar ispermeçet ve parafin adlı maddelerdir. Daha sonraları parafin ve stearik asit karışımı ile hazırlanan karışım ile mumların temel malzemesi haline dönüşmüştür.

https://www.arkadastobacco.com/
ARKADAŞ TOBACCO

Merkez: Rasim paşa Mah. Karakolhane Cad. Nahcivan Pasaji No 18/7
Yeldegirmeni /Kadikoy / İsTanbul
Müşteri Hizmetleri: +0530 976 34 21
info@arkadastobacco.com

Copyright © 2016 , Arkadas Tobacco
Web Tasarım Teknobay